ASUKOHT JA LIGIPÄÄS
Iisaku Kihelkonna Muuseum on üksikkülastajale avatud:
1. september kuni 31 mai teisipäevast reedeni 09.00-16.00.
1.juuni kuni 30. august teisipäevast laupäevani 10.00-17.00.
Välja arvatud riigipühadel.
Muud ajad (sh. õhtused ajad, nädalavahetused jms), grupikülastused ja kõik programmid eelneval kokkuleppel.
Saabumine ja parkimine.
Meie juurde saab tulla liinibussiga, autoga, jalgrattaga või jalgsi. Liinibussiga tulles välju Iisaku peatuses. Muuseum ei asu peatusest kaugel. Tartu suunast tulles
välju Iisaku kooli peatuses (Grossi poe kõrval) ja kõnni asula suunas ca 200 m. Teekonda aitab planeerida https://web.peatus.ee/.
Autoga tulles saab parkida muuseumi parklas Tartu mnt 49 hoone kõrval. Parklasse mahub 6 autot ja buss. Läheduses asub veel mitu suuremat parklat. Parkimine on tasuta.
Muuseumihooned.
Iisaku Kihelkonna Muuseumil on kaks hoonet.
Kahekorruseline peahoone koos püsiekspositsiooniga asub Tartu mnt 58 Iisakus. Hoone on roosaka tooniga ja akende ümbrused on tumepunastest tellistest ääristatud. Maantee ääres asub sissepääs muuseumisse, sissepääs on kahe astmega. Kahel pool treppi on käsipuu. Välisuks avaneb väljapoole, avatav on parempoolne uks. Trepile saab asetada rambi, et parandada liikumispuudega külastajate sissepääsu võimalust. Alumisel korrusel saab suures
saalis liikuda ratastooliga, lävepakkudele saab asetada rambi. Kahjuks on ülemise korruse ruumidesse liikumispuudega inimestel keeruline pääseda, sest tegenist on ajaloolise hoonega ja trepp on järsk. Hoones on üks tualett ja kätepesu koht. Palume meile võimalusel oma külastusest teada anda, et saaksime selle võimalikult mugavaks teha (info@iisakumuuseum.ee või helistada 53448738).
Muuseumi kogukonnamajas asuvad ajutiste näituste ruumid ja saal, kus toimuvad erinevad seminarid ja programmid. Tartu mnt 49 muuseumi hoonesse saab asfalteeritud parklast, maja parklapoolse ukse juures asub invarada. Teise ukse juures on mitme astmega betoonist trepp. Treppidele on paigaldatud käsipuud. Hoones asub kolm tualettruumi koos kätepesukohaga sh.üks invatualett. Teise korruse näitusesaali pääsemine on liikumisraskustes inimestele keeruline.
Mõlemas hoones saab üleriided nagisse riputada. Muuseumi kassa ja vastuvõtuala asub Tartu mnt 58 välisukse kõrval asuvas ruumis, peauksest tulles on see esimene ruum vasakut kätt. Vajadusel saame piletimüüki teostada mujal läbi terminalimakse.
Meie töötajad kannavad nimesilti ja külastaja võib alati abi paluda, kui vajab lisainfot või soovib midagi ekspositsiooni kohta küsida. Töötaja aitab Sind õige pileti valikul ja tutvustab muuseumi võimalusi.
Muuseumit on lubatud külastada juhtkoeraga, aga palume see eelnevalt kokku leppida.
Piletid
Puudega kuni 16-aastasele isikule ning tema saatjale ja sügava puudega 16-aastasele ja vanemale isikule ning tema saatjale on muuseumikülastus tasuta. Õigust soodustusele saab tõendada puudega isiku kaardiga.
Lisaks saavad muuseumi priipääsme 8-aastased ja nooremad lapsed, okupatsioonirežiimide poolt represseeritud isikud (ReprS § 7, lg 1, p 3), Eesti Muuseumiühingu liikmed, ICOM liikmed, ajakirjanikud eelneval kokkuleppel, üks õpetaja või grupijuht grupi kohta,
Muuseumikaardi omanikud.
Sooduspileti saab vastava dokumendi esitamisel lunastada pensionär, õpilane, ISIC või ITIC kaardi omanik ja Alutaguse valla elaniku kaarti omav inimene. Täpsem info piletite kohta meie kodulehel Külastajale – Piletiinfo all.
Lisaks on kõikidele külastajatele avatud muuseumi väliala koos paljajalu käimise-tunnetusrajaga (kasutatav suvehooajal), Alutaguse mäng looduses, muuseumi
loodusnäitus ja püstkoda.